„Diskusijų festivalis „Būtent!“: VU atstovai – apie mokytojų rengimo Lietuvoje pokyčius“

Sukurta: 13 rugpjūčio 2018

Importuoti Suomiją: Lietuvos mokykloms metas keistis

būtentPastaraisiais metais švietimo būklė šalyje tapo viena aktualiausių viešojo gyvenimo temų. Užsimota iš esmės peržiūrėti ugdymo institucijų sąrangą ir turinį, vykdoma švietimo reforma, kuriami nauji mokytojų rengimo centrai. Viešajame diskurse pavydžiai linksniuojant gerąsias užsienio praktikas, bene geriausią švietimo sistemą turinčios Suomijos vardą, mažai dėmesio sulaukia esminis klausimas – ką ir kaip konkrečiai keisime ir ar tai, kas taikoma svetur, tiks ir mums? Diskusijoje bus aptariami būsimi pokyčiai rengiant mokytojus Lietuvos mokykloms, atskleidžiama, kokias tendencijas diktuoja žymiausios pasaulinės ugdymo praktikos, taip pat diskutuojama, kokias kompetencijas turėtų įgyti šiuolaikinis mokytojas.