Arqus aljanso kvietimas teikti paraiškas dalyvauti Arqus internetinėje mentorystės programoje
„ARQUS“ yra Europos universitetų aljansas, vienijantis Bergeno, Granados, Graco, Leipcigo, Liono, Paduvos ir Vilniaus universitetus, kurio veiklas finansuoja Europos Komisija. ARQUS aljansas, remdamasis ankstesne universitetų narių patirtimi, siekia didinti ir tobulinti bendrus universitetų partnerių mokslinių tyrimų pajėgumus, geriau reaguoti į didžiuosius XXI amžiaus visuomenės iššūkius Europoje ir už jos ribų.
Viena iš ARQUS veiklų yra aukštos kokybės doktorantų ir / ar podoktorantūros stažuotojų kuravimas. Taip ARQUS siekia skatinti ankstyvosios pakopos tyrėjų karjerą, siūlydamas aukštos kokybės mentorystę ir įvairias paramos priemones partnerių universitetuose.
Europos universitetų aljansas ARQUS 2021 m. birželio mėnesį pradeda internetinę mentorystės programą (toliau – Programa). Šios Programos tikslas yra skatinti tvarių mentorystės ryšių užmezgimą tarp ARQUS aljanso universitetų doktorantų ar podoktorantūros stažuotojų ir patyrusių mokslininkų.
Vilniaus universitetas, būdamas ARQUS aljanso nariu, kviečia universiteto doktorantus ir podoktorantūros stažuotojus teikti paraiškas dalyvauti šioje Programoje.
Galimi pareiškėjai ir stažuotės sąlygos
Visų mokslo sričių universiteto doktorantai ir podoktorantūros stažuotojai, kurie daktaro laipsnį įgijo ne anksčiau kaip prieš penkerius metus (toliau – pareiškėjai).
Paraiškų teikimas ir mentorystės programos turinys
Norintys dalyvauti Programoje turi užpildyti paraiškos formą, ją pasirašyti (galima ir el. parašu) ir nusiųsti adresu: .
Paraiškos priimamos iki 2021 m. balandžio 18 d.
Apie laimėjimą bus pranešta asmeniškai per mėnesį nuo paraiškų teikimo termino pabaigos.
Mentorystės mokymai prasidės 2021 m. birželio mėn. Mentoriai bus parenkami iš partnerių universitetų pagal dalyviams aktualias tematikas ir poreikius.
Internetinė mentorystės programa ir mokymų temos
Mentorius ir kuruojamas asmuo šešių mėnesių laikotarpyje (tiek tęsis Programa) susitiks mažiausiai tris kartus virtualiose vienos valandos trukmės sesijose. Be to kuruojamieji dalyvaus šešiose pusantros valandos trukmės mokymuose tam, kad patobulintų darbo tinkluose įgūdžius ir išmoktų geriau panaudoti mentorystės ryšius.
Žemiau pateikiamos mokymų datos ir temos (mokymai visada vyks antradieniais 15.00–16.30 val.):
• 2021 m. birželio 15 d. „Įvadinis žodis, susipažinimas su grupe, mentorystės santykių pagrindai ir vizijos“;
• 2021 m. spalio 5 d. „Tikslų nustatymas ir karjeros planavimas: mentorystės specifika“;
• 2021 m. lapkričio 9 d. „Efektyvus socialinės medijos panaudojimas tinklams kurti“;
• 2021 m. gruodžio 14 d. „Publikavimo strategijos“;
• 2022 m. sausio 11 d. „Vadovų / projekto vadovų lūkesčių vadyba“;
• 2022 m. vasario 8 d. „Įvertinimas“.
Daugiau informacijos apie siūlomą mentorystės programą rasite mentorystės santykių gairėse, kurias parsisiųsti galite adresu: https://european-university.uni-graz.at/en/activities/ARQUS-online-mentoring-programme-2021-2022/.