ARQUS Europos universitetų aljansą sudaro šie Europos universitetai: Granados (Ispanija), Graco (Austrija), Leipcigo (Vokietija), Liono (Prancūzija), Meinuto (Airija), Minjo (Portugalija), Padujos (Italija), Vilniaus (Lietuva) ir Vroclavo (Lenkija).
Aljansotikslas – suderinus universitetų politiką ir bendrus veiksmus, sukurti bendras ilgalaikes, tvarias struktūras bei glaudaus tarp-institucinio bendradarbiavimo mechanizmus studijų, mokslo, socialinės partnerystės srityse.
PAGRINDINIAI ARQUS TIKSLAI:
Veiksmingai bendradarbiauti visais institucinės veiklos lygmenimis siekiant geriau atliepti esamus ir kylančius iššūkius visuomenėje;
Vykdyti bendrą, įrodymais pagrįstą, institucinį mokymąsi, veikiantį lyg jungtinė laboratorija, kurioje kuriamos naujovės, siekiama sisteminio, struktūrinio ir tvaraus poveikio;
Įtraukti besimokančiųjų, akademikų, specialistų ir absolventų bendruomenes, kurios drauge siektų tvarios pažangos;
Bendrai sukurti patrauklius, lanksčius, iššūkiais ir moksliniais tyrimais pagrįstus akademinius pasiūlymus ir rekomendacijas;
Vykdyti bendrus transformacinius disciplininius ir tarpdisciplininius mokslinius tyrimus ir inovacijas;
Stiprinti tarpkultūrinę kompetenciją, visuotinį supratingumą ir pagarbą įvairovei visose mūsų bendruomenėse.
Rektorių tarybą sudaro kiekvieno universiteto partnerio rektorius arba prezidentas. Ji yra atsakinga už bendros politikos, ilgalaikių ir vidutinės trukmės strategijų ir svarbiausių Aljanso tikslų nustatymą.
Vykdomoji taryba yra politinių ir strateginių sprendimų priėmimo organas, kuris nagrinėja įvairius sprendimus ir diskusijas, kol jie pasiekia Rektorių tarybą. Ji stiprina universitetų partnerių institucinius ryšius
Aljansą sudaro valdybos, kurios užtikrina sklandų ir veiksmingą „Arqus“ politikos ir veiklos įgyvendinimą. Jų yra ne mažiau kaip trys, atitinkančios tris pagrindines universitetų misijas: švietimą, mokslinius tyrimus ir inovacijas bei dalyvavimą visuomenės gyvenime.
Kiekvienas „Arqus“ universitetas paskiria institucinį koordinatorių, turintį pakankamai patirties ir kompetencijos Europos aukštojo mokslo srityje, atsakingą už paramos „Arqus“ veiklai koordinavimą vietos lygmeniu. Jie kartu su Aljanso koordinatoriumi ir generaliniu sekretoriumi sudaro projekto valdymo grupę.
Kiekvienai veiklos sričiai, nustatytai „Arqus“ darbo planuose ir finansuojamuose projektuose, sudaromos darbo grupės. Jos yra nuolatinės arba laikinos darbo grupės pagal darbo planus. Darbo grupės priskiriamos „Arqus“ valdybai ar valdyboms, tiesiogiai susijusioms su jų veiklos sritimi.
Valdymo komandą sudaro po vieną institucinį koordinatorių iš kiekvieno „Arqus“ visateisio nario universiteto, turintį institucinius įgaliojimus atstovauti savo universitetui, taip pat Valdymo komandoje yra Aljanso koordinatorius ir Generalinis sekretorius.
Instituciniai koordinatoriai turi pakankamai patirties ir žinių Europos aukštojo mokslo srityje ir yra atsakingi už vietos paramos „Arqus“ veiklai koordinavimą.
Remdamasi Rektorių tarybos nustatytomis bendrosiomis strategijomis, valdymo grupė atlieka šias funkcijas:
sprendimų priėmimas veiklos lygmeniu (pvz., duomenų rinkimo forma).
parama darbo planų įgyvendinimui visais lygmenimis.
Studentų tarybą sudaro po du studentų atstovus iš kiekvieno universiteto partnerio. Ji atsakinga už atstovavimą studentų nuomonei dėl Aljanso strategijos, su misija susijusį darbą; ryšių tarp Aljanso ir vietos studentų atstovybės palaikymą; bendradarbiavimo su kitais Aljansais ir studentų organizacijomis skatinimą; atstovavimo studentams Aljanso sprendimų priėmimo procesuose užtikrinimą; atstovavimo Aljansui vietos studentų organizacijose užtikrinimą ir studentų dalyvavimo „Arqus“ valdymo struktūrose koordinavimą.
Tarptautinę patariamąją valdybą sudaro 5–8 nepriklausomi ir tarptautiniu mastu pripažinti aukštojo mokslo ekspertai. Jos nariai nėra tiesiogiai susiję nei su vienu iš Aljanso universitetų, taip užtikrinant objektyvumą ir nešališkumą. Tarptautinė patariamoji taryba yra atsakinga už stebėseną, kokybės užtikrinimą ir išorines konsultacijas, įskaitant politines konsultacijas dėl Aljanso ilgalaikės strategijos ir tikslų. Iš išorės ekspertų perspektyvos ji teikia atsiliepimus apie metodologinį tinkamumą, aktualumą, vientisumą, vidinį nuoseklumą ir nustatytų reikalavimų, darbo plano ir terminų laikymąsi.
ARQUS apima daugiau nei 317 000 studentų, 23 800 akademikų ir 14 500 techninio personalo iš visos Europos.