Mokyklos/akademijos
Lituanistikos akademija
Filologijos fakultetas
Tai akademinis savaitgalis, skirtas 10–12 klasių mokiniams. Jaunųjų lituanistų laukia paskaitos, diskusijos ir kitos veiklos įdomiomis kalbotyros, literatūros bei kultūros tyrimų temomis.
Klasikų akademija
Filologijos fakultetas
Klasikų akademija skirta 9–12 klasių moksleiviams, smalsiems humanitariniams mokslams, filosofijai, Antikos kultūrai ir senosioms kalboms. Akademijoje moksleiviai gali susipažinti su Antikos paveldu ir patys aptarti antikinių idėjų reikšmę Lietuvos ir Vakarų kultūrai, refleksiškai kritikuoti, diskutuoti.
Báltų akademija
Filologijos fakultetas
Báltų akademija – neformalus ir nemokamas paskaitų ciklas, skirtas 9–12 klasių moksleiviams. Akademijos tikslas – suteikti informacijos apie baltų kalbas, istoriją ir kultūrą, pasiūlyti galimybę pasiklausyti šios srities specialistų paskaitų ir pasimokyti latvių kalbos.
VU.ACADEMIA.RU
Filologijos fakultetas
Tai neformalių paskaitų ciklas besidomintiems rusų kalba ir literatūra, skirtas vyresnių klasių moksleiviams bei visiems, kurie norėtų pažvelgti į rusų kalbą ir literatūrą netikėtu kampu bei išgirsti apie naujus lingvistikos, literatūrologijos ir kultūros studijų pasiekimus.
ACADEMIA POLONICA
Filologijos fakultetas
Moksliniai-edukaciniai seminarai moksleiviams ir mokytojams skirti stiprinti ryšius su lenkų mokyklomis Lietuvoje, teikti pagalbą moksleiviams ir mokytojams vykdant atnaujintas mokyklines lenkų kalbos programas, įtraukti jaunimą į akademinę veiklą siekiant padėti jiems pasirengti studijoms universitete.
Jaunųjų fizikų mokykla „Fotonas“
Fizikos fakultetas
Mokykla trunka 4 metus, joje mokosi 9–12 klasių moksleiviai, išsprendę stojamąsias užduotis. Stojamosios užduotys skelbiamos kiekvienų naujų mokslo metų pradžioje, rugsėjo mėnesį, mokyklos internetiniame puslapyje bei išsiunčiamos elektroniniu paštu į mokyklas.
Jaunųjų chemikų mokykla „Pažinimas“
Chemijos ir geomokslų fakultetas
Mokykla skirta chemijai neabejingiems 10-11 kl. moksleiviams. Čia jie gilina ne tik teorines chemijos žinias, bet ir laboratorijose atlieka praktinius darbus. Priėmimo užduotys skelbiamos gegužės-birželio mėnesiais, o studijos vyksta sesijomis ir trunka 2 metus.
Jaunųjų geografų mokykla
Chemijos ir geomokslų fakultetas
Tai yra neformali 3 metų geografijos ir geomokslų mokykla gimnazistams, kasmet veikianti 3-4 sesijomis per moksleivių atostogas. Vasaros sesija vyksta gamtoje 5 dienų stovykloje, o žiemos sesija vyksta VU Chemijos ir geomokslų fakultete.
Jaunųjų biochemikų mokykla
Gyvybės mokslų centras
Mokiniams suteikiama biochemijos, genetikos, molekulinės biologijos, mikrobiologijos, sveikatinimo žinių, pristatoma mokslinio darbo rengimo metodika, tobulinami praktinio darbo įgūdžiai.
Šeštadieninė informatikos olimpiadininkų mokykla
Matematikos ir informatikos fakultetas
Į du kartu per mėnesį į vykstančius užsiėmimus suvažiuoja esami ir būsimi informatikos olimpiadininkai iš visos Lietuvos. Formuojamos pradedančių, vidurinio lygio bei pažengusių grupės, ruošiamasi dalyvavimui tarptautinėse olimpiadose.
Jaunųjų matematikų mokykla
Matematikos ir informatikos fakultetas
Mokymasis trunka 2 metus nuo 11 klasės. Į mokyklą priimame įvykdžiusius stojamąsias užduotis. Mokyklos tikslai: padėti Lietuvos moksleiviams gilinti matematikos žinias ir susidaryti tvirtus matematikos pagrindus studijoms aukštosiose mokyklose, skatinti dirbti savarankiškai, padėti organizuojant moksleivių matematikos uždavinių sprendimo konkursus, teikti informaciją apie tarptautinius konkursus ir skatinti juose dalyvauti.
Lietuvos mokinių istorijos akademija
Istorijos fakultetas
Akademijoje 9-12 klasių moksleiviai kartu su VU IF dėstytojais ir prakalbina praeitį tam, kad geriau suprastų dabartį. Kiekvienais metais atsinaujinanti akademijos programa per 3 sesijas supažindina su su archeologijos, istorijos ir kultūros istorijos aktualijomis, įdomybėmis ir atradimais. Akademijos baigimo pažymėjimą gauna dalyvavę bent dviejose sesijose.
Jaunųjų politologų mokykla
Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas
Dalyviai spalio - balandžio mėnesiais turi galimybę tobulėti 4 sesijose: 1) išklausyti profesionalių politologų paskaitas, kurių metu moksleiviai išmoksta, kaip yra analizuojami politiniai reiškiniai 2) diskutuoti apie svarbiausius įvykius su žinomais žiniasklaidos atstovais 3) dalyvauti debatuose 4) aplankyti valstybines ir pilietines institucijas ir susitikti su įvairių sričių ekspertais
Jaunųjų žurnalistų draugija
Komunikacijos fakultetas
Mėgsti rašyti? Nori išmokti kalbinti žmones, kurti interviu, galbūt maketuoti ar vesti prasmingą renginį? Sieki pasidalinti savo mintimis arba darbu viename didžiausių naujienų portalų Lietuvoje 15min.lt? Tuomet kviečiame prisijungti prie Vilniaus universiteto Jaunųjų žurnalistų draugijos (VU JŽD)!