Iš namų su VU
Vilniaus universitete į kiekvieną iššūkį žvelgiame kaip į galimybę, todėl koronavirusui COVID-19 keičiant pasaulį, keičiamės kartu. Studijų ir darbo organizavimo procesą užtikriname nuotoliniu būdu, todėl ir įdomiausia, naudingiausia bei aktualiausia informacija nusprendėme pasidalyti visiems patogioje – virtualioje erdvėje.
Visas aktualias paskaitas bei vaizdo įrašus galite rasti vienoje vietoje čia arba naršyti šį sąrašą pagal skirtingas kategorijas:
Išgirsk VU ir pasaulio mokslininkų paskaitas
Ieškantiems vertingo ir intelektualaus turinio sudarėme specialų grojaraštį, kuriame – paskaitos apie politiką, ekonomiką, filosofiją, neuromokslą bei daugelį kitų sričių.
Pilną grojaraštį galite rasti čia.
Mūsų rekomenduojamos paskaitos:
-
His Holiness the Dalai Lama at Vilnius University
-
Nobelio premijos laureato prof. Gérard Mourou paskaita „Passion for Extreme Light“
-
Dr. Urtė Neniškytė: Aukštasis mokslas ir autizmo spektro sutrikimas: kai iššūkiai tampa galimybėmis
-
Virginijus Šikšnys. Genomų redagavimas: kaip atsiranda proveržio technologijos ir kur jos mus veda?
Turiningai praleisk laisvalaikį
Norintiems atsipūsti nuo mokslo ir pasisemti įkvėpimo, sudarėme kultūros ir meno rinkinius, kurie praturtins laisvalaikį. VU bendruomenės nariai laiką leidžia ne tik bibliotekoje ar laboratorijoje, tačiau priklauso ir muzikos, teatro bei šokių kolektyvams.
Mūsų rekomenduojami įrašai:
-
Gegutė | VU Ansamblis
-
Vilniaus Universiteto orkestras "Oktava" - Welcome to the Jungle - / VARIO AUDRA
-
VU Kamerinis orkestras – 4. Concerto D dur “Il Gardelino” Op 10 Nr 3
Pasivaikščiok po virtualų Botanikos sodą
Nors šiuo laikotarpiu daugiausia laiko praleidžiame namuose, siūlome bent virtuliai aplankyti VU Botanikos sodą YouTube kanale, kuriame jį pamatysite iš paukščio skrydžio, aplankysite jį įvairiais metų laikais, pasigrožėsite ryškiaspalviais gėlių žiedais ir išgirsite pavasarišką paukščių čiulbėjimą.
Virtuliai pasivaikščiokite po VU Botanikos sodą ir jo apylinkes:
VU fakultetai rekomenduoja
Vilniaus universitete yra net 14 fakultetų ir kiekvienas jų turi ką pasiūlyti iš savo mokslo srities. Žemiau pateikiame nuorodas į įdomiausius vaizdo įrašus, pokalbių laidas bei kanalus, kurie leis geriau pažinti universiteto bendruomenę.
-
VU Filosofijos fakultetas – 1579 m. įkurtas VU bendraamžis,kuriame rengiami aukščiausios kvalifikacijos humanitarinių ir socialinių mokslų specialistai.
Pažink Filosofijos fakultetą peržiūrėdamas šį kanalą. Taip pat kviečiame susipažinti su fakulteto dėstytoju Jonu Dagiu „Brandžiuose pokalbiuose“.
Mūsų rekomenduojamas įrašas:
-
VU Istorijos fakultetas, įkurtas 1783 m., ugdo kritišką, atvirą ir pilietišką istorinę sąmonę.
Pažink Istorijos fakultetą pasiklausydamas pokalbių apie istoriją ir istorinę atmintį tinklalaidėje „Ko tyli istorikai?“ ir aplankydamas „Istorijos laboratoriją“.
Mūsų rekomenduojamas įrašas:
-
VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas – viena ryškiausių socialinių mokslų įstaigų Vidurio ir Rytų Europoje bei Baltijos regione.
Pažink TSPMI dalyvaudamas įdomiausiose diskusijose apie politiką ir viso pasaulio aktualijas su instituto profesionalais.
Norintiems susipažinti su mokslo daktarų įžvalgomis siūlome pasiklausyti tinklalaidės „Klausiame daktaro".
Mūsų rekomenduojamas įrašas:
-
VU Teisės fakultetas turi tvirtus pamatus – Įvairiais jo raidos etapais čia dirbusių mokslininkų skleistos humanistinės, šviečiamosios, demokratinės idėjos.
Pažink Teisės fakultetą peržiūrėdamas šį kanalą.
Mūsų rekomenduojamas įrašas:
-
VU Fizikos fakultetas – ryškus fizikos ir astronomijos sričių lyderis, konkuruojantis su geriausiais pasaulio universitetais.
Kviečiame susipažinti su fakulteto dėstytoju prof. Miku Vengriu jo laidoje „Po pamokų“.
Mūsų rekomenduojamas įrašas:
-
VU Chemijos ir geomokslų fakultetas, sujungus du padalinius, pradėjo veikti 2016 m. ir siūlo platų studijų programų spektrą.
Pamatyk netradicinį Chemijos ir geomokslų fakulteto mokslininkų darbą Rolando Maskoliūno filme „Lietuvio genas“, kurį kuriant dalyvavo VU profesoriai Vaidutis Kučinskas ir Gediminas Motuza.
Besidomintiems geologija siūlome peržiūrėti „Lietuvos gelmių istorijos“ laidas, kuriose – viskas apie Lietuvos geologinę sandarą, raidą, naudingąsias iškasenas ir ne tik.
Mūsų rekomenduojamas įrašas:
Sportuok namuose
Net ir karantino laikotarpiu nevalia pamiršti sporto. Fizinis aktyvumas teigiamai veikia ne tik imuninę sistemą, bet ir psichinę sveikatą. VU studentų fiziniu ugdymu rūpinamasi nuo pat Universiteto įsteigimo dienos, o šiandien tai sėkmingai daro VU Sveikatos ir sporto centras.
Sportuok namuose drauge su Sveikatos ir sporto centro treneriais – visas treniruotes rasi čia.
Mūsų rekomenduojamas įrašas:
Virtuali biblioteka
Vilniaus universiteto biblioteka – seniausia akademinė biblioteka Baltijos šalyse, kurioje saugoma per 5 mln. dokumentų. 92 duomenų bazėse yra daugiau nei pusė milijono el. dokumentų, net 33 695 el. žurnalai, 435 321 el. knyga, ir per 40 tūkst. kitų objektų.
Siūlome:
- Pasivaikščioti istoriją ir tradicijas saugančioje VU centrinėje bibliotekoje bei inovacijoms atvirame MKIC.
- Atrasti studijoms iš namų reikalingus el. Išteklius
- Konsultuotis su 14-os fakultetų bibliotekininkais, kurie padės rasti reikiamus el. išteklius ir patars informacijos paieškos klausimais.
- Susipažinti su VU bibliotekos saugomu kultūros paveldu: