Apie leidyklą

Nuo 1575 metų tęsdama akademinės leidybos tradicijas Vilniaus universiteto leidykla nuolat leidžia mokslines, informacines, reprezentacines, mokslo populiarinimo knygas, studijų literatūrą, mokslo periodikos žurnalus, daktaro disertacijas. Vilniaus universiteto leidykla yra akademinių leidyklų lyderė ne tik Lietuvoje, kur pagal išleidžiamų knygų pavadinimų kiekį patenka į didžiausių visų Lietuvos leidyklų dešimtuką (įskaitant komercines), bet ir Baltijos šalyse.

Vilniaus universiteto leidykla kasmet išleidžia apie 50 pavadinimų knygų ir 40 tomų mokslo periodikos. Vilniaus universiteto leidykla yra didžiausia mokslo periodikos leidėja Baltijos šalyse. 22-juose skirtinguose recenzuojamuose periodiniuose ir tęstiniuose mokslo žurnaluose publikuojami įvairių šalių mokslininkų darbai (apie 33 proc. periodikos autorių yra su užsienio universitetų prieskyra).

Knygos ir mokslo periodika platinama Lietuvoje ir visame pasaulyje. Leidyklos knygų galima įsigyti visuose Lietuvos akademiniuose knygynuose ir didžiausiuose internetiniuose knygynuose (patogupirkti.lt, knygos.lt, vaga.lt), leidiniais anglų kalba prekiaujama Amazon.co.uk ir Amazon Kindle Store. Leidiniai siunčiami į visą eilę užsienio bibliotekų, yra indeksuojami tarptautinėse duomenų bazėse, tokiose kaip Clarivate Analytics, Scopus, DOAJ (Directory of Open Access Journals), EBSCO Information Services ir daugelyje kitų labiau specializuotų, taip pat ir mokslo paieškos sistemose kaip Google Scholar, China Academic Journals Full-text Database - CNKI). Vilniaus universiteto leidykla naudoja naujausios kartos mokslo žurnalų talpinimo ir sklaidos platformą (Open Journals Systems 3 versija), kuri šiuo metu visiškai atitinka atviros prieigos principus, straipsnius publikuoja ePDF ir HTML formatais.

Vilniaus universiteto leidykla yra įtraukta į Clarivate Web of Science leidėjų sąrašą.

doajDaugumai Vilniaus universiteto leidyklos leidžiamų mokslo žurnalų DOAJ duomenų bazėje suteikta aukščiausio atvirumo įvertinimas – DOAJ Seal. Šis įvertinimas skiriamas žurnalams, kurie laikosi išskirtinės geriausios atvirosios prieigos praktikos. DOAJ Seal priskyrimą gavę žurnalai užtikrina ilgalaikį išsaugojimą Keepers registre (angl. Keepers Registry), naudoja nekintamus skaitmeninius identifikatorius publikuotam turiniui, perkelia publikuoto turinio metaduomenis į DOAJ duomenų bazę, taiko Kūrybinių bendrijų licenciją, pateikią informaciją apie licenciją straipsniuose, autoriai išsaugo autoriaus teises, autoriai gali išsaugoti talpyklose įvairias straipsnio versijas be atidėjimo laikotarpio.

Vilniaus universiteto leidykla išleidžia ir daugiausia disertacijų Lietuvoje (apie 150 disertacijų per metus).

Visos Vilniaus universiteto leidyklos leidžiamos knygos ir moksliniai straipsniai yra recenzuojami. Leidykla savo veikloje vadovaujasi Leidybos etikos komiteto (angl. Committee on Publication Ethics: COPE) skelbiamomis gairėmis ir remia etiškos leidybos principus. Gairės taikomos leidyklos redaktoriams, autoriams ir recenzentams. Spręsdama galimus nusižengimus, leidykla vadovaujasi COPE struktūrinėmis schemomis.

Vilniaus universiteto leidykla yra Crossref narė ir perduoda metaduomenis (taip pat registruoja ir straipsnių literatūros sąrašus) į šią didžiausia mokslo informacijos metaduomenų atviros prieigos duomenų bazę ir tokiu būdu užtikrina informacijos sklaidą kitose duomenų bazėse, besinaudojančiose Crossref paslaugomis. Leidykla dalyvauja tarptautinių ir nacionalinių asociacijų veiklose: Association of European University Presses  (AEUP), Lietuvos leidėjų asociacijai (LLA), Lietuvos akademinių leidyklų asociacijai (LALA), Lietuvos mokslo periodikos asociacijai (LMPA).

Vilniaus universiteto leidyklos autorių knygos pristatomos Vilniaus knygų mugėje bei didžiausiose pasaulyje Frankfurto ir Londono knygų mugėse.