LIETUVOS GRID NAŠIŲ SKAIČIAVIMŲ TINKLAS (LITGRID-HPC)

2020-07-02 12:30

Projektas Nr. 01.1.1-CPVA-V-701-08-0004 finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 1 prioriteto „Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų skatinimas“ 01.1.1-CPVA-V-701 įgyvendinimo priemonę „Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų infrastruktūros plėtra ir integracija į europines infrastruktūras“

Projekto vykdytojas – Vilniaus universitetas

Projekto vadovas – doc. dr. Mindaugas Mačernis

Projekto biudžete nustatyta didžiausia galima projekto tinkamų finansuoti išlaidų suma – 5 096 674,12 Eur

Projekto įgyvendinimo laikotarpis – 2016 m. spalio 28 d. – 2021 liepos 20 d.

Projekto investicijomis siekiama sudaryti sąlygas fizinių, technologijos ir biomedicinos mokslų bei verslo bendruomenei spręsti didelių skaičiavimo resursų reikalaujančius mokslinius uždavinius. Tai bus pasiekta modernizavus Lietuvos našiųjų mokslinių skaičiavimų LitGrid-HPC infrastruktūrą, modernizuojant veikiančius Vilniaus universiteto atviros prieigos centrus HPC Saulėtekis (Saulėtekio al. 3, Vilnius) bei ITAPC (Didlaukio g. 47, Vilnius), vystomus daugiau kaip 10 metų, kurie kompleksiškai ir efektyviai teikia vartotojams reikalingas skaičiavimų galimybes ir susijusias paslaugas.

Būtina LitGrid-HPC infrastruktūros plėtros dalis yra jungimasis prie tarptautinės infrastruktūros EGI. Lietuvos superkompiuterių infrastruktūra bus kilstelėta iki tarptautinio lygio ir leis bendrus LitGrid-HPC skaičiavimo pajėgumus padidinti apie 10 kartų. Po atnaujinimo planuojamas VU superkompiuterių bendras našumas – 0,5 Pflops.

LitGrid-HPC resursai pirmiausia skiriami trims pagrindinėms projekto tikslinėms grupėms. Pirmoji – vidiniai paslaugų naudotojai, Vilniaus universiteto fizinių, technologijos bei informatikos ir informacinių technologijų tyrėjai, kurių tyrimų sritys tiesiogiai susiję su LItGrid-HPC infrastruktūra. Antroji grupė – kitų mokslo ir studijų institucijų fizinių, technologijos ir biomedicinos sričių mokslininkai, tyrėjai, magistrantai ir doktorantai ir trečioji – aukštųjų technologijų verslo įmonių, viešojo sektoriaus (sveikatos apsaugos, informacinių technologijų ir kt.) įstaigų tyrėjai.

Projektas įgyvendinamas Vilniaus universiteto Fizikos bei Matematikos ir informatikos fakultetuose.



Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *