Nes man tai rūpi

Nes man tai rūpi (peržiūrai paspauskite čia)

Matematiką daugelis laiko nuobodžiu skaičių mokslu. Tačiau, kaip teigia mokslininkai, matematika nėra skaičiavimas, ji formuoja savitą mąstymo būdą, kuris padeda aiškiau matyti pasaulį, spręsti problemas ir suvokti esmę. Profesorius Rimas Norvaiša matematiką palygino su drambliu, kurį liečia keli akli žmonės. Kiekvienas iš jų skirtingai suvokia, kas prieš juos yra. Taip pat ir matematika yra labai skirtingai suprantama – ji gali būti taikomoji, gali būti abstrakčiomis sąvokomis paremtas mąstymas, gali būti kitų mokslų įrankis, padedantis atsikratyti nereikalingų dalykų. Tik todėl, kad mūsų mokyklose yra nemokoma, kas yra matematika, mes nematome jos tikrosios reikšmės ir nuobodžiai sprendžiame uždavinius, net nekeldami klausimo, o kad viso to reikia.

Kas yra matematikos esmė, ką ji gali duoti žmogui, kodėl tikrasis mokslininkas yra tas, kuris nežino, kuo matematika panaši į meną – apie visa tai laidoje kalbamės su VU profesoriais Rimu Norvaiša ir Alfredu Račkausku ir Lietuvos banko Tyrimų centro direktoriumi Povilu Laskausku.