Seminaras Širvintuose

2015 metų spalio 16 d. Širvintų Lauryno Stuokos Gucevičiaus gimnazijoje vyko seminaras „Matematikos metodika: retrospektyvos ir aktualijos“, kurio metu suskaitmenintos mokymo priemonės buvo pristatytos matematikų bendruomenei. Mokytojos Vita Trojan (Vilniaus Žygimanto Augusto pagrindinės mokykla) ir Tatjana Sezemanienė (Vilniaus Šolom Aleichemo ORT gimnazija) pristatė suskaitmenintus pirmus tris O. Jablonskienės ir V. Sičiūnienės sąsiuvinius „Planimetrijos kurso sisteminimas“. Taip pat seminare buvo demonstruota asociacijos sukurta filmuota medžiaga apie Vilniaus Žirmūnų gimnazijos matematikos mokytoją ekspertę O. Jablonskienę: mokytoja pasidalino prisiminimais apie Lietuvos matematikos mokytojų asociacijos įsteigimą, savo pedagoginę praktiką ir išsakė savo mintis apie dabartinę mokyklą. Mokytojos Vilija Šileikienė (Klaipėdos ,,Ąžuolyno“ gimnazija), Palmira Puzinaitė (Širvintų ,,Atžalyno“ pagrindinė mokykla) ir Rūta Švelnikienė (Širvintų Lauryno Stuokos Gucevičiaus gimnazija) pristatė suskaitmenintus kitų autorių leidinius, pasidalino darbo su šiais leidiniais patirtimi, skaitmeninant leidinius kilusiomis įžvalgomis, paaiškino, kaip medžiaga gali būti taikoma šiandienos mokykloje, akcentavo metodinės medžiagos dermę su Bendrosiomis ugdymo programomis.

Seminare projekto partneriams atstovavo Lietuvos matematikų draugijos nariai ir universitetų dėstytojai. Doc. dr. E. Mazėtis  pristatė asociacijos projektą, paaiškino medžiagos pasirinkimo skaitmeninimui kriterijus, išsakė savo nuomonę apie metodinės medžiagos naudingumą. Doc. dr. J. Šinkūnas. skaitė paskaitą „Iškilosios funkcijos ir jų savybių taikymo uždaviniai“, mokė mokytojus aiškinti mokiniams funkcijų grafikų iškilumą, patarė, kokius uždavinius reikėtų išspręsti, pasidalino mokomąja medžiaga. Prof. dr. S. Rutkauskas skaitė paskaitą „Kas yra begalybė?“.