ES vykdomas projektas

Nuo 2013 01 01 pradėtas vykdyti  Europos Sąjungos 7-osios bendrosios programos (FP7/2013-2017) projektas „Mascil“. Projektas vienija aštuoniolika partnerių, dalyvauja gamtos mokslų ir matematikos mokymo, bendrojo ugdymo, elektroninio mokymosi bei žurnalistikos ekspertai iš trylikos šalių.

Projekto tikslas – skatinti plačiau naudoti tyrinėjimais grįstą gamtos mokslų mokymą (angl. inquiry-based science teaching) pradinėse ir vidurinėse mokyklose. Be to, norima matematikos ir gamtos mokslų mokymą glaudžiau susieti su darbo pasauliu.

Projekto metu bus parengta mokytojų rengimo medžiaga, e-mokymosi medžiaga mokytojams, tyrinėjimais grįstų ir su darbo pasauliu susitų uždavinių bazė bei platforma mokytojų bendradarbiavimui šalies ir tarptautiniu lygiu.

Mokytojų mokymai bus pradėti 2014 rudenį.

Lygiagrečiai vykdoma ir tiriamoji veikla: renkami duomenys; surinktų duomenų kiekybinė ir kokybinė analizė.

Naujienos, mokymų pradžia skelbiama „Mascil“ svetainėje  http://ims.mii.lt/mascil/

Projektą Lietuvoje vykdo Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos institutas

Pagarbiai projekto vykdymo grupė Lietuvoje