Ekskursija ir unikalių dokumentų ekspozicija

16.00–17.00 | 17.00–18.00 | Universiteto g. 3 | Reikalinga registracija

Rugsėjo 28 d. Vilniaus universiteto biblioteka Alumnų festivalio dalyvius kviečia į ekskursijas po centriniuose universiteto rūmuose įsikūrusią biblioteką, kuri iki šių dienų dirba autentiškose XVI a. menančiose erdvėse. Kartu su visais universiteto pastatais ir kiemeliais ji sudaro vientisą Vilniaus senamiesčio architektūrinį ansamblį, kasdien lankomą ne tik universiteto bendruomenės narių, bet ir turistų iš viso pasaulio. Apsilankiusieji bibliotekoje nelieka abejingi istorinių salių interjerams, jų tapybai ir nepaprastoms istorijoms apie čia kadaise šeimininkavusių jėzuitų gyvenimą.

Ekskursijų gidai pakvies pasivaikščioti po J. Lelevelio, P. Smuglevičiaus, Baltąją sales, o paskui susirinkusiųjų lauks staigmena – jie bus supažindinti su VU bibliotekoje saugomomis dokumentinėmis vertybėmis. Tiek suaugusiems, tiek jauniesiems ekskursijos dalyviams bus įdomu pamatyti didžiausią iš senųjų VU bibliotekoje saugomų knygų – net 14 kg sveriančią 1729 m. Bibliją. Dėmesio sulauks ir mažiausia knyga, Lietuvos rekordininkė, vos 7 mm dydžio poezijos knygelė. Bus galima išvysti auksuotais inicialais puoštą inkunabulą (XV a. spausdintą knygą), iš arti apžiūrėti karaliaus Žygimanto Augusto bibliotekos superekslibrisu puoštą knygą. Abejingų nepaliks ir įspūdingos Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės teismų knygos, rankraštiniai garsaus istoriko Joachimo Lelevelio žemėlapiai, įsimins Vilniaus jėzuitų kolegijos dienoraštis, seniausias universiteto diplomas ir kiti dokumentai.

Trukmė – apie 1 val. Reikalinga registracija.

Ekskursija ir unikalių dokumentų ekspozicija 16.00–17.00 – REGISTRACIJA

Ekskursija ir unikalių dokumentų ekspozicija 17.00–18.00 – REGISTRACIJA

Susitikimo vieta: Vilniaus universitetas, Universiteto g. 3 (prie centrinio įėjimo).