VU Vaikų universiteto erdvė: Auk su VU!

14.00–18.00 | OBSERVATORIJOS KIEMELIS | Kai kurioms veikloms reikalinga išankstinė registracija

Alumnų festivalio metu nepraleiskite progos apsilankyti VU Vaikų universiteto erdvėje – tai vieta, kur vaikai (ir ne tik jie!) galės leistis į nepakartojamą žinių ir pramogų kelionę! Čia laukiami visi – tiek patys mažiausi, tiek vyresni, norintys smagiai ir prasmingai praleisti laiką.

Čia kiekviena veikla taps ne tik žinių šaltiniu, bet ir nepamirštamu nuotykiu – tiek mažiems, tiek vyresniems! Leiskite savo vaikams atrasti stebuklingą mokslo pasaulį, kur kiekviena patirtis įžiebs smalsumo kibirkštį, galbūt tapsiančią jų gyvenimo nuotykiu!

VU VAIKŲ UNIVERSITETO VEIKLOS

Dėl išsamesnės informacijos galite kreiptis el. p.

• Parodomieji cheminiai eksperimentai

Pamatysite įvairias chemines reakcijas. Sužinosite, kokios cheminės reakcijos naudojamos kino filmų specialiesiems efektams išgauti.

14.30–18.00 – Išankstinė registracija nevykdoma

• Šlykštuko (slime) gamyba

Pamatysite, kaip gaminamas daugelio vaikų pamėgtas žaislas šlykštukas, arba gleivės. Šlykštuką galėsite nudažyti norima spalva ir papuošti.

14.30–15.00 – Išankstinė registracija nevykdoma

15.30–16.00 – Išankstinė registracija nevykdoma

16.30–17.00 – Išankstinė registracija nevykdoma

•  Kodėl pažvelgus pro mikroskopą pilkas lauko akmuo pasirodo toks spalvotas?

Tyrinėdami uolienas geologai naudoja daug įvairių metodų. Dažniausiai mikroskopais, masių spektrometrais ir kitais prietaisais tiriame cheminę sudėtį, izotopų santykius, kurie padeda nustatyti uolienos amžių, pramonei būtinų elementų koncentracijas, esant kokiai temperatūrai, slėgiui ir per kiek laiko susiformavo uoliena. Poliarizacinis mikroskopas – vienas pirmųjų prietaisų, kuriuos naudoja mokslininkai geologai. Pažvelgus į uolienos vidų atrodo, lyg žiūrėtume į kaleidoskopą. Mineralų spalvų ir formų įvairovė, uolienos struktūra ir tekstūra pasakoja kartais kelių dešimčių ar net šimtų milijonų metų istoriją. Ar žinote, kad Lietuvos kristalinė pluta yra 1,89 milijardo metų amžiaus? Užsiėmimų metų pažvelgsime į šių uolienų vidų.

14.30–18.00  Išankstinė registracija nevykdoma

• Knygrišystės dirbtuvės „Jausmų knygelės edukacija“

Knygrišystė – senas tradicijas turintis amatas. Nuo XVI a. Vilniuje veikė knygrišių cechas. Iki šių laikų senosios knygrišystės paslaptis išsaugojo iš kartos į kartą savo žinias apie šį amatą perduodantys knygrišiai.

Vilniaus universiteto biblioteka mažuosius lankytojus kviečia į edukacines dirbtuves, kuriose jie galės susipažinti su senųjų knygų įrišimo subtilybėmis, pasigaminti sau asmenines knygeles ir jas papuošti renesansiniais ornamentais. Tokia puošyba matoma ant išlikusių Lietuvos valdovo Žygimanto Augusto knygų, saugomų ir universiteto bibliotekoje.

Vaikai į šias knygeles galės sudėti savo emocijas ir jausmus. O kaip tai padaryti, parodys Vilniaus universiteto bibliotekos restauratorius-knygrišys Sigitas Tamulis.

Užsiėmimai skiriami vyresniems nei 7 metų amžiaus vaikams. Jų trukmė – apie 1 val.

15.00–16.00 – REGISTRACIJA

16.30–17.30 – REGISTRACIJA